Certyfikaty SSL – czy są wydawane na dłużej niż rok?

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich obecnie kupujących certyfikaty SSL. Nadal można zamówić certyfikat SSL na okres dłuższy niż 1 rok. Może to być wielokrotność roku, aż do 5 lat. Certyfikaty SSL są wydawane w formie subskrypcji – wyjaśniamy, co to oznacza.

Zgodnie z rekomendacjami centrów bezpieczeństwa, współczesne przeglądarki internetowe akceptują wyłącznie certyfikaty wydane na okres 1 roku. Dlatego też, w 2022 roku certyfikaty są wydawane wyłącznie na okres 1 rok, a precyzyjniej – na okres nie dłuższy niż 13 miesięcy.

Wykupując u zaufanego dostawcy certyfikat SSL na okres dłuższy niż rok, kupujemy realnie usługę subskrypcji. Co to oznacza? Zobaczmy na przykładzie.

Zamawiamy certyfikat RapidSSL na okres 5 lat. Jest to premiowane rabatem, dzięki czemu wydajemy mniej, niż kupując co roku certyfikat ważny 1 rok. Dodatkowo zyskujemy gwarancję ceny, gdyż w trakcie trwania subskrypcji wystawca nie zwróci się do nas po dopłatę. Płacimy również jeden raz, dostajemy od razu fakturę VAT za cały okres.

Wydany certyfikat będzie jednak faktycznie ważny 1 rok. Przed upływem dnia jego ważności należy skorzystać z bardzo prostej procedury ponownego wydania certyfikatu.

Ponowne wydanie certyfikatu to bezpłatna procedura ponownej autoryzacji praw do domeny (e-mail, plik lub wpis DNS – wedle naszego wyboru). Dostajemy wówczas nowy certyfikat, ważny kolejny rok. I tak aż do końca subskrypcji – czyli nawet do 5 lat.

Dzięki temu, że co rok dostajemy nowy certyfikat i go instalujemy, zapewniony jest wysoki poziom bezpieczeństwa, zgodnie z aktualnymi wytycznymi.